Jak mocowane są nity kaletnicze?

Nity kaletnicze są popularnym rozwiązaniem pozwalającym na łączenie dwóch lub więcej warstw materiału. Zapewniają one mocowanie, dzięki któremu produkt nie tylko wyróżnia się pod względem estetycznym, ale może także wytrzymywać znacznie większe obciążenia. W poniższym artykule przedstawimy krótki przewodnik po tym, jak powinno wyglądać mocowanie nitów kaletniczych.

Krok 1. Wycinanie otworu i dopasowywanie nitu kaletniczego

Na początku pracy należy sprawdzić, czy materiał jest wystarczająco gruby, aby być w stanie utrzymać nit w miejscu. Następnie wykonuje się w tkaninie otwór. Dziurkę można uzyskać za pomocą oferowanych w sklepie internetowym Krawgors narzędzi kaletniczych takich jak wybijaki na młotek bądź dziurkacze. Sąsiadujące ze sobą otwory powinny znajdować się w odległości co najmniej 1 cm od siebie i być nie większe od średnicy tulejki zastosowanego elementu. Po wybiciu otworu można włożyć w niego gwóźdź nitu. Nie może być on jednak zbyt krótki, ponieważ grozi to obluzowaniem elementu i jego odpadnięciem. Jeśli natomiast będzie zbyt długi, doprowadzi to do zmiażdżenia główki trzonu przy jego zakładaniu.

Krok 2. Zabezpieczanie i mocowanie nitu kaletniczego

W kolejnym kroku warto się upewnić, że element został prawidłowo unieruchomiony – najlepiej umieścić go wraz z tkaniną na płaskiej, twardej powierzchni. Potem następuje właściwy proces mocowania nitu kaletniczego, który polega na ściśnięciu ze sobą dwóch części zatrzasku. Można to zrobić za pomocą szczypiec bądź specjalistycznej praski kaletniczej. Aby połączenie spełniało powierzoną mu funkcję, główka nitu po montażu musi zachować swój pierwotny kształt. Zapewniamy jednak, że postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, można z łatwością przymocować nit kaletniczy do każdego rodzaju tkaniny.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania