Dlaczego guziki do spodni to nie tylko praktyczna funkcja?

Guzik przy spodniach z praktycznego punktu widzenia jest niewielkim elementem, który ma na celu łączenie poszczególnych elementów. W większości przypadków jest nieodzowną częścią garderoby, bez której użytkowanie spodni byłoby wręcz niemożliwe. Jednak guziki mogą być też wykorzystane jako ciekawe detale ozdobne, dzięki którym ubrania zyskują wyjątkowego charakteru.

Read more
16 views

Jakimi dodatkami można ozdobić odzież?

Poprzez strój ludzie wyrażają swój oryginalny styl, osobowość, a nawet nastrój. Odzież musi być więc nie tylko wygodna, dopasowana do pogody i okoliczności, ale również atrakcyjna wizualnie. Projektanci i producenci każdego sezonu promują nowe fasony, kolory, trendy. Na szczególną uwagę zasługują różnego rodzaju dodatki krawieckie, które nawet ze stosunkowo prostego ubrania mogą stworzyć wyjątkową kreację. Jest to bardzo szeroka grupa różnorodnych wyrobów, w której istotną rolę odgrywają elementy galanterii metalowej. Są to interesujące ozdobniki, które bardzo często spełniają też funkcje użytkowe. Przekonaj się, jakimi dodatkami można ozdobić odzież.

Read more
11 views

Jak prać odzież z metalowymi dodatkami?

Metalowe dodatki, takie jak guziki, ćwieki, napy, to bardzo modne ozdoby przy odzieży. Niestety przed praniem zwykle pojawiają się wątpliwości, czy woda i detergenty nie doprowadzą do ich zniszczenia. Wiadomo, że konkretne materiały trzeba prać w odpowiedni sposób, zwracając uwagę na kolor, temperaturę czy rodzaj tkanin. Jak zatem prać ubrania z metalowymi elementami, aby nie doszło do ich uszkodzenia lub odklejenia. Kilka wskazówek w dalszej części wpisu.

Read more
48 views

Co wchodzi w skład galanterii odzieżowej metalowej?

Galanteria metalowa to bardzo szeroka kategoria, w której znajdują się rozmaite akcesoria lub elementy odzieży wykonane z metalu. Spełniają one funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Wykorzystywane są jednak nie tylko przez krawców i producentów ubrań, ale i kaletników czy szewców. Mają wszechstronne zastosowanie, cechują się wyjątkową trwałością i wytrzymałością. Służą do łączenia, ozdabiania oraz wykańczania odzieży.

Read more
67 views

Co można wyczarować dzięki metalowym ćwiekom?

Ćwieki to dodatek krawiecki, którym obecnie coraz częściej i bardzo hojnie ozdabiana jest odzież. Dostępne są w różnych kształtach (np. piramidki, okrągłe, stożki itp.), mogą być wykonane z różnych materiałów (chociaż największym zainteresowaniem cieszą się ćwieki metalowe), występują w wielu kolorach i rozmiarach. Wykorzystywane są zarówno przez producentów ubrań, jak i osoby samodzielnie przerabiające i ozdabiające swoje ubrania. Przekonaj się, jak kreatywnie wykorzystać ćwieki na różne sposoby.

Read more
125 views

Jakie zastosowanie w krawiectwie mają metalowe ćwieki?

W krawiectwie wykorzystuje się bardzo wiele różnorodnych akcesoriów. Część z nich przeznaczona jest przede wszystkim do szycia, ale są i takie, których główną funkcją jest ozdabianie. Doskonałym tego przykładem są ćwieki. Kiedyś był to najbardziej charakterystyczny element odzieży noszonej przez miłośników muzyki rockowej i motocyklistów. Obecnie coraz częściej wykorzystywane są przez producentów tzw. mody ulicznej. Zdecydowanie nie są już wyłącznie wyznacznikiem określonej subkultury, lecz świetny dodatkiem uzupełniającym niebanalne stylizacje.

Read more
188 views

Galanteria metalowa z logotypem własnej firmy

Wielu producentów odzieży nie wykorzystuje możliwości, jakie daje galanteria metalowa z logotypem firmy. Logotyp umieszczony na guzikach czy napach ma naprawdę ogromną moc. Przyjrzyjmy się kilku zaletom takiego rozwiązania. Reklama firmy Osoba nosząca odzież naszej produkcji, dzięki guzikom z logotypem lub nazwą firmy, będzie robiła nam reklamę. Jeśli stworzymy wyjątkowo udany ciuch, osoby postronne, które …

Read more
202 views

Mocny charakter wymaga ćwieków!

Blaszki, ćwieki i rożnego rodzaju napy co kilka lat wracają do mody. Nic dziwnego. Nadają ubraniom wyjątkowy i unikalny look. Metalowe ozdoby na ubraniach kojarzą się nie tylko subkulturami, ale również z twardymi, nieustępliwymi charakterami. Jeśli więc chcesz dodać swojej starek kurtce lub spodniom nieco pazura, pomyśl o zakupie metalowych dodatków krawieckich i weź sprawy …

Read more
202 views

Metka ma znaczenie!

Często mówi się o tym, że metka przy odzieży ma znaczenie. W podwórkowym slangu chodzi oczywiście o to, że metka znanej firmy dodaje prestiżu i klasy noszącej daną sztukę odzieży osobie. Jednak pomijając osiedlowe żarty, metka naprawdę ma znaczenie. Jest ona dobrym sposobem na przekazanie informacji od producenta odzieży do klienta. Informacje o produkcie Na …

Read more
542 views

Niesforne troczki

Wiele producentów odzieży wykańcza swoje produkty różnego rodzaju troczkami. Najczęściej są to troczki przy bluzach i spódnicach. Wydawać by się mogło, że troczki to po prostu zwykłe sznurki, którym nie należy poświęcać większej uwagi. Jednak jak w większości zagadnień branży odzieżowej – to właśnie detale decydują o tym, czy dany producent odniesie sukces na rynku, …

Read more
542 views
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od KRAWGORS S.C. Bartosz Śpiewak, Agnieszka Śpiewak cyklicznego Newslettera zawierającego informacje handlowe na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.