Czym się kierować przy wyborze napownic?

Napownice to maszyny krawieckie, dzięki którym można łatwo i skutecznie zamontować i zaciskać metalowe napy, nity, oczka, guziki itd. Jest to istotny element wyposażenia warsztatów kaletniczych i zakładów krawieckich, ale używane są też do celów półprofesjonalnych i amatorskich. W dalszej części naszego wpisu dowiesz się, co trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru napownicy.

Read more
87 views

Jak posługiwać się wycinarką do oczek owalnych?

Wycinarka do oczek owalnych to przyrząd, który umożliwia wykonywanie otworów o odpowiedniej średnicy. Pod względem konstrukcyjnym jest to nieskomplikowane narzędzie, bardzo proste w użyciu. Wykonane jest z metalu, dlatego też wyróżnia się wytrzymałością i odpornością na uderzenia. W dalszej części naszego wpisu podpowiadamy, jak należy prawidłowo posługiwać się wycinarką do oczek owalnych.

Read more
111 views

Dlaczego watro używać dziurkacza obrotowego?

Wśród rozmaitych narzędzi kaletniczych istotną rolę odgrywają dziurkacze obrotowe. Są to stosunkowo niewielkie przyrządy, bez których trudno wyobrazić sobie sprawną obróbkę skóry, gumy czy tkanin. Do jakich zastosowań wykorzystywany jest dziurkacz obrotowy? Jakie są jego najważniejsze cechy? Kilka wskazówek w dalszej części naszego wpisu.

Read more
288 views

Jak nabijać napy do odzieży?

Napy to rodzaj zatrzasków, które stosowane są zarówno przy odzieży wierzchniej, jak i różnego rodzaju akcesoriach. Jest to zapięcie, które najczęściej można spotkać w kurtkach, pokrowcach czy wyrobach skórzanych. Umożliwiają bardzo szybkie i wygodne zapinanie. Przekonaj się, w jaki sposób odbywa się montaż nap.

Read more
472 views

Poznaj rodzaje nap krawieckich

Napy krawieckie to rodzaj elementu zatrzaskowego, który wykonany jest z metalu lub plastiku, a służy do szybkiego zapinania ubrań lub innych wyrobów tekstylnych. To alternatywa dla tradycyjnych guzików. Wyróżniamy wiele rodzajów nap krawieckich. Poznaj najważniejsze z nich.

Read more
360 views

Dlaczego guziki do spodni to nie tylko praktyczna funkcja?

Guzik przy spodniach z praktycznego punktu widzenia jest niewielkim elementem, który ma na celu łączenie poszczególnych elementów. W większości przypadków jest nieodzowną częścią garderoby, bez której użytkowanie spodni byłoby wręcz niemożliwe. Jednak guziki mogą być też wykorzystane jako ciekawe detale ozdobne, dzięki którym ubrania zyskują wyjątkowego charakteru.

Read more
356 views

Jakimi dodatkami można ozdobić odzież?

Poprzez strój ludzie wyrażają swój oryginalny styl, osobowość, a nawet nastrój. Odzież musi być więc nie tylko wygodna, dopasowana do pogody i okoliczności, ale również atrakcyjna wizualnie. Projektanci i producenci każdego sezonu promują nowe fasony, kolory, trendy. Na szczególną uwagę zasługują różnego rodzaju dodatki krawieckie, które nawet ze stosunkowo prostego ubrania mogą stworzyć wyjątkową kreację. Jest to bardzo szeroka grupa różnorodnych wyrobów, w której istotną rolę odgrywają elementy galanterii metalowej. Są to interesujące ozdobniki, które bardzo często spełniają też funkcje użytkowe. Przekonaj się, jakimi dodatkami można ozdobić odzież.

Read more
180 views

Jak prać odzież z metalowymi dodatkami?

Metalowe dodatki, takie jak guziki, ćwieki, napy, to bardzo modne ozdoby przy odzieży. Niestety przed praniem zwykle pojawiają się wątpliwości, czy woda i detergenty nie doprowadzą do ich zniszczenia. Wiadomo, że konkretne materiały trzeba prać w odpowiedni sposób, zwracając uwagę na kolor, temperaturę czy rodzaj tkanin. Jak zatem prać ubrania z metalowymi elementami, aby nie doszło do ich uszkodzenia lub odklejenia. Kilka wskazówek w dalszej części wpisu.

Read more
81 views

Co wchodzi w skład galanterii odzieżowej metalowej?

Galanteria metalowa to bardzo szeroka kategoria, w której znajdują się rozmaite akcesoria lub elementy odzieży wykonane z metalu. Spełniają one funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Wykorzystywane są jednak nie tylko przez krawców i producentów ubrań, ale i kaletników czy szewców. Mają wszechstronne zastosowanie, cechują się wyjątkową trwałością i wytrzymałością. Służą do łączenia, ozdabiania oraz wykańczania odzieży.

Read more
106 views

Co można wyczarować dzięki metalowym ćwiekom?

Ćwieki to dodatek krawiecki, którym obecnie coraz częściej i bardzo hojnie ozdabiana jest odzież. Dostępne są w różnych kształtach (np. piramidki, okrągłe, stożki itp.), mogą być wykonane z różnych materiałów (chociaż największym zainteresowaniem cieszą się ćwieki metalowe), występują w wielu kolorach i rozmiarach. Wykorzystywane są zarówno przez producentów ubrań, jak i osoby samodzielnie przerabiające i ozdabiające swoje ubrania. Przekonaj się, jak kreatywnie wykorzystać ćwieki na różne sposoby.

Read more
165 views
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania