Jak dobrać końcówki montażowe do nitów kaletniczych?

Kaletnictwo i szycie to dwie ważne techniki wykorzystywane w produkcji odzieży, wyrobów skórzanych i innych tekstyliów. Oba procesy wymagają wykorzystania różnorodnych akcesoriów, które zapewniają trwałe połączenie elementów i lepsze walory estetyczne. Jednym z gadżetów są nity kaletnicze.

Read more
82 views

Jakie akcesoria krawieckie powinny znaleźć się w każdym domu?

Nie każdy musi być urodzonym krawcem lub krawcową. Niemniej dla własnej wygody warto nauczyć się kilku prostych krawieckich trików, aby w razie potrzeby np. samodzielnie zaszyć dziurę w ubraniu lub przyszyć guzik. Wbrew pozorom drobne poprawki nie muszą być trudne. Nie wymagają szczególnej wiedzy ani przygotowania, ale żeby móc coś przerobić, trzeba mieć do tego odpowiednie przybory. W końcu bez kilku podstawowych akcesoriów nie da się wykonać nawet najprostszej pracy krawieckiej.

Read more
438 views

Czym jest pasmanteria? Co do niej zaliczamy?

Słowo pasmanteria może mieć dwojakie znaczenie. Potocznie jest nazwą miejsca, w którym kupuje się nici, igły i inne akcesoria potrzebne do szycia. Obecnie pasmanterią można nazywać zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. W tłumaczeniu z języka włoskiego pasmanteria jest natomiast zbiorczym określeniem dla asortymentu krawieckiego lub ogólnie wyrobów włókienniczych. Oznacza tym samym wszelkie artykuły krawieckie, które wykorzystuje się zarówno do profesjonalnego, jak i amatorskiego szycia.

Read more
379 views

Od czego zacząć samodzielne szycie?

Szycie to niełatwa sztuka, która wymaga zdolności manualnych, wyobraźni oraz dużej precyzji. I choć zawód projektanta nie jest dla wszystkich, każdy może spróbować odnaleźć się w tym fachu, szyjąc proste akcesoria czy ubrania. Rozpoczęcie przygody z szyciem bywa jednak wyzwaniem, a liczne niepowodzenia na początku zniechęcają do dalszego eksperymentowania. Od czego zacząć samodzielne szycie, by nie zrazić się do tej sztuki po pierwszym nieudanym projekcie? Oto nasze wskazówki.

Read more
283 views

Co powinien mieć w domu każdy amator szycia? Krawiecki warsztat

Do wykonania prostych czynności krawieckich wcale nie trzeba szczególnych umiejętności. Z zacerowaniem dziury w skarpetach lub przyszyciem guzika do koszuli poradzi sobie większość z nas. Bardziej wymagające są przeróbki krawieckie, ale i w tym przypadku rozpoczęcie przygody z szyciem nie wiąże się z koniecznością zakupu dużej liczby akcesoriów. Istnieje jednak zestaw podstawowych narzędzi krawieckich, bez których nie obejdzie się żaden amator szycia. Co można do nich zaliczyć?

Read more
255 views

Jak naprawić torebkę?

Torebki zwykle kupuje się z myślą o tym, by służyły przez kilka lat. Niestety nawet najlepsze materiały z czasem się zużywają. Przetarcia, pęknięcia czy zarysowania nie tylko obniżają ich estetykę. Często wpływają także na komfort ich użytkowania. W takich sytuacjach zwykle pojawia się dylemat, czy uszkodzoną torebkę opłaca się naprawiać. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, z jakiego materiału została wykonana oraz o jakich uszkodzeniach mowa. Jedno jest pewne, znaczną część uszkodzeń da się naprawić. O tym, w jaki sposób to zrobić, przeczytasz w dzisiejszym artykule.

Read more
20 views

Chcesz zrobić własny breloczek? Sprawdź, czego potrzebujesz

Zdarza Ci się, że nie możesz znaleźć kluczy w torebce? A może potrzebujesz jakiegoś wesołego dodatku do plecaka? Zrobienie własnego breloczka wcale nie jest takie trudne ani nie wymaga specjalnych narzędzi. Sprawdź, czego potrzebujesz, by wykonać oryginalną przywieszkę.

Read more
40 views

Zepsuta torebka, za długi pasek, pęknięta sprzączka? To niekonieczne powód do wyrzucania torby

Prawie żadna kobieta nie wychodzi z domu bez ulubionej torebki. Torebkę zabieramy ze sobą nie tylko do pracy czy na wyjście ze znajomymi, ale też na specjalne okazje, np. chrzciny czy ślub. Przechowujemy w niej telefon, portfel klucze, szminkę i inne kobiece skarby. Nic więc dziwnego, że torebka, która jest tak mocno eksploatowana, czasem się psuje. Co zrobić w takiej sytuacji? Kupić nową, czy naprawić starą?

Read more
70 views

Czym dokładnie są akcesoria bieliźniane? Gdzie je kupić?

Bielizna damska to nieodłączny element kobiecej garderoby. Dzięki niej możemy wyszczuplić ciało lub podkreślić i wyeksponować jego walory. Czasem do dobrze dopasowanej bielizny przydają się jeszcze akcesoria bieliźniane.

Read more
24 views

Lampasy znów w modzie. Jak je ciekawie wykorzystać?

Chociaż moda nie lubi nudy i stagnacji, to jednak chętnie wraca do przeszłości. Wiele motywów sprzed lat wraca w nowym, odświeżonym wydaniu. Teraz czas na wielki powrót lampasów. Szczyt swojej popularności miały w latach 90. ubiegłego wieku. Królowały głównie na spodniach i bluzach sportowych. Później trend ten odszedł w zapomnienie, a niekiedy wręcz uznawany był za przejaw kiczu. Teraz jednak okazuje się, że lampasy nie tylko wracają do łask, ale wręcz podbijają serca zarówno miłośników mody, jak i największych projektantów. Z całą pewnością będą hitem w tegorocznym sezonie wiosna-lato.

Read more
188 views
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania