Do czego służą wybijaki?

Zawodowe krawiectwo oraz kaletnictwo wiąże się z wykorzystywaniem specjalistycznych narzędzi, które ułatwiają pracę oraz wpływają na estetykę gotowych do sprzedaży produktów. Jednym z popularniejszych narzędzi krawieckich jest wybijak. Wybijaki inaczej nazywane wycinakami rymarskimi służą do wycinania otworów w miękkich materiałach takich jak skóra, guma, filc czy tkaniny. Te stalowe narzędzia dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu przy ich użyciu można wykonywać otwory o różnych średnicach. W jakim celu się ich używa oraz jak poprawnie obsługuje się te narzędzia? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czym charakteryzują się wybijaki?

Wybijaki pozwalają na wykonywanie równych, najczęściej okrągłych lub owalnych otworów w materiale. Takie otwory umożliwiają połączenie tkaniny z innym materiałem bądź też przymocowanie do niej innych elementów takich jak np. nity, zatrzaski czy napy. Tego rodzaju narzędzia wyróżniają się funkcjonalnością i łatwością w obsłudze. Są lekkie i bez problemów mieszczą się w dłoni, dzięki czemu są wygodne w użyciu. Korzystanie z nich jest bezpieczne i przy właściwym użyciu ryzyko zranienia się w czasie pracy jest niewielkie. Ponadto wycinaki są trwałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Co istotne, raz kupione wybijaki, zwykle niezawodnie służą przez wiele lat. W przypadku, gdy ich sprawność jest niższa, zazwyczaj wystarczy naostrzyć ostrze, by znów szybko i dokładnie wycinać otwory.

Jak korzysta się z wybijaków?

Użycie wybijaków nie wymaga specjalnej wiedzy ani umiejętności. Aby wykonać otwór w materiale, należy ustawić narzędzie ostrzem do dołu, a następnie energicznie uderzyć młotkiem w drugi koniec wybijaka. W ten sposób na materiale zostanie wybity otwór o określonej wielkości. Warto przy tym jedynie pamiętać, by używać narzędzia wyłącznie na specjalnej płycie do wycinania lub drewnianej desce. Dzięki temu uniknie się uszkodzenia ostrza. W ofercie naszej firmy Krawgros znaleźć można wycinaki, które pozwalają na wykonywanie otworów o średnicach od 2 do 20 mm. Taka różnorodność sprawia, że każdy znajdzie narzędzie dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb. Co więcej, wybijaki dostępne są pojedynczo lub w zestawach składających się z narzędzi o różnych średnicach.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od KRAWGORS S.C. Bartosz Śpiewak, Agnieszka Śpiewak cyklicznego Newslettera zawierającego informacje handlowe na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.