Dlaczego agrafka może być ozdobą ubrania?

JAK WYKORZYSTAĆ DUŻE AGRAFKI DO STWORZENIA ORYGINALNEJ STYLIZACJI?

Agrafka to jeden z podstawowych akcesoriów krawieckich. Obowiązkowo powinna znaleźć się w przyborniku każdej osoby, która zajmuje się szyciem, cerowaniem czy przerabianiem ubrań. Z praktycznego punktu widzenia jest to element, który służy do szybkiego łączenia dwóch elementów tkaniny. Przydaje się zarówno podczas szycia, jak i w codziennych sytuacjach, gdy trzeba natychmiast połączyć części rozdartego ubrania. Jednak duże agrafki często wykorzystywane są również do ozdabiania odzieży.

Kreatywne zastosowanie agrafki

Niepozornie wyglądające agrafki dają nam wiele możliwości kreatywnego zastosowania. W latach 90. ubiegłego wieku były jednym z najczęściej wykorzystywanych elementów ozdobnych w modzie ulicznej. Obecnie stanowią ciekawe uzupełnienie rockowych stylizacji, ale nie tylko. Będą ciekawym dodatkiem różnorodnych ubrań, które mają nabrać buntowniczego, niebanalnego charakteru. Sprawdzą się doskonale jako uzupełnienie jeansowej katany czy luźnego T-shirtu, ale z powodzeniem mogą być zastosowane również przy eleganckiej sukience czy torebce. Jeśli chcesz w oryginalny sposób ozdobić swoją kreację, duża agrafka będzie najlepszym wyborem.

Wykorzystanie agrafek do ozdabiania ubrań doskonale wpisuje się w nowy trend “trashion”, a więc twórcze przetwarzanie różnorodnych przedmiotów. Wywodzi się z filozofii postępowania, w ramach której łączona jest świadomość ekologiczna z innowacją. Te niewielkie elementy można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Można je wpinać w ubrania, tworząc fantazyjne wzory. Zwykła sukienkach, na której połyskują metalowe, duże agrafki, zrobi piorunujące wrażenie. Samo przypinanie agrafek, szczególnie jeśli jest ich duże, może być pracochłonne, jednak jest to doskonały sposób, aby za niską cenę uzyskać niepowtarzalny efekt.

Oprócz tego agrafki z powodzeniem wykorzystywane są do tworzenia biżuterii. Agrafkowe kolczyki, naszyjniki czy broszki są bardzo subtelne, a jednocześnie wyraziste. Jeśli dodatkowo dodasz do nich drobne koraliki, przemienią się w prawdziwe dzieła sztuki użytkowej. W rockowych stylizacjach często łączone są z dużymi łańcuchami.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania