CZY MOŻNA PRZYSTOSOWAĆ SPODNIE GARNITUROWE DO SZELEK?

Choć w dzisiejszych czasach przyzwyczajeni jesteśmy do spodni ze szlufkami, przez które przeciąga się paski, to do mody powraca nieco inna metoda podtrzymywania spodni na odpowiedniej wysokości – szelki. Te paski noszone na ramionach i zaczepiane do spodni to doskonały sposób na utrzymywanie spodni na właściwej pozycji. Do ich zalet można zaliczyć przede wszystkim wygodę, ale także elegancki wygląd w stylu retro. Wybierając szelki do spodni, warto zdecydować się na modele z wyższej półki, gdyż są one wykonane z najwyższej jakości materiałów. Taki dodatek nada całej stylizacji niezwykłego uroku i oryginalności.

Jak prawidłowo nosić szelki?

Aby zakładając szelki, wyglądać stylowo, należy stosować się do pewnych zasad. Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie należy zakładać paska i szelek równocześnie. Takie zestawienie to prawdziwa stylizacyjna katastrofa! Jeśli więc zdecydowałeś się na noszenie szelek, zapomnij o pasku. Po drugie szelki nie powinny być zakładane do tradycyjnych spodni ze szlufkami. Tego typu spodnie i szelki wzajemnie się wykluczają. Decydując się na szelki, wybieraj raczej spodnie o podwyższonym stanie – taki krój najlepiej komponuje się z tym staromodnym akcesorium. Mężczyźni, którzy rozpoczynają swoją przygodę z szelkami, często od razu zakładają je do swoich spodni garniturowych, ale najlepiej oddać je najpierw do krawcowej, aby odpowiednio je do nich przystosowała.

Szelki powinny być zakładane do spodni bez szlufek. Klasyczne szelki są bowiem zapinane na guziki. Na szczęście nie oznacza to, że decydując się na noszenie szelek, musisz wyrzucić wszystkie swoje stare spodnie i zlecić krawcowej uszycie nowych, które będą do nich dopasowane. Wystarczy zrobić kilka prostych przeróbek krawieckich i Twoje spodnie garniturowe będą gotowe do noszenia w duecie z szelkami!

Jak przerobić spodnie garniturowe, aby pasowały do szelek?

Żeby spodnie garniturowe były odpowiednio dopasowane do szelek, należy pozbawić je szlufek do paska. Po wykonaniu takich przeróbek nie będzie ich już jednak można z nim nosić, a więc modyfikacja ta oznacza, że w Twojej szafie będą się znajdować spodnie nadające się do noszenia tylko z szelkami. Jeżeli jesteś gotowy na ten krok, czytaj dalej!

Przeróbkę spodni rozpoczynamy od wyprucia wszystkich szlufek. Następnie należy oznaczyć, w których miejscach będą przyszywane guziki. Można przyszyć je wszystkie po wewnętrznej stronie gurtu, choć bardziej polecanym przez użytkowników sposobem jest przyszycie przednich guzików po stronie wewnętrznej, a tylnych po stronie zewnętrznej. Takie umiejscowienie znacznie podwyższy komfort noszenia spodni, gdyż podczas dłuższej jazdy samochodem tylne guziki nie będą się wbijały w plecy.

Jakie guziki wybrać i w jakich miejscach je przyszyć?

Najlepszym wyborem będzie zakup klasycznych guzików do spodni o średnicy nie mniejszej niż 15 mm. Przyszywamy je mniej więcej w ¼ szerokości gurtu, patrząc od góry. Guziki, które będą się znajdowały bliżej środka, powinny być umieszczone na linii przedłużenia kantu spodni, kolejne muszą być od nich oddalone o około 6 cm. Tylne guziki powinny być przyszyte symetrycznie względem szwu, który łączy gurt. Oddzielać je od siebie powinna odległość 6 cm.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania