Plomby odzieżowe. Zabezpieczenie i reklama

Projektowanie i wykonywanie odzieży obejmuje również działania związane z promocją marki. Na metkach zamieszczane są także informacje o rozmiarze, składzie produktowym, zasadach pielęgnacji. Część z nich znajduje się na metkach papierowych na stałe przyszytych do ubrania. Inne przyczepiane są na żyłkach lub sznureczkach. I choć po zakupie najczęściej lądują w koszu, to na sklepowym wieszaku pełnią też rolę dekoracyjną.

Plomby odzieżowe służą do znakowania i zabezpieczania ubrań oraz akcesoriów. Są niezbędnym elementem reklamy, na którym – oprócz logo producenta – można umieścić informację o składzie produktu, zasadach pielęgnacji, cenie czy promocji.

Metkowanie produktów

Metkowanie produktów to końcowy etap związany z ich dystrybucją do sklepów czy butików. Plomby odzieżowe, które są wykorzystywane w tym celu ułatwiają metkowanie. Jednocześnie wykorzystywane są do ekspozycji towarów na sklepowych półkach i wieszakach. Klient już z daleka może rozpoznać, z jakiej kolekcji pochodzi dany płaszcz czy sukienka. Metka jako element opakowania produktu może zawierać nie tylko logo marki i hasło, ale też najważniejsze informacje o nim, np. obecność w składzie kaszmiru czy wysokość rabatu.

Jakie plomby odzieżowe wybrać?

Rola plomby odzieżowej nie sprowadza się jedynie do poinformowana klienta czy zareklamowania towaru. Jest także formą zabezpieczenia na wypadek kradzieży. Trudno w niezauważony sposób zerwać metkę – tak, aby wynieść towar ze sklepu, nie płacąc za niego.

Ze względu na szereg ważnych zadań, jakie spełniają plomby odzieżowe muszą być one:

  • solidnie mocowane, aby przetrwały transport i rozładunek w nienaruszonej formie,
  • estetyczne, utrzymane w odpowiedniej kolorystyce, prostokątne, eliptyczne, okrągłe lub kwadratowe,
  • czytelne, aby informacje o producencie były widoczne.

Plomby odzieżowe to jeden ze sposobów zabezpieczania i reklamy. Znamy też inne metody znakowania ubrań, np. poprzez umieszczanie na nich metalowych blaszek czy naszywek haftowanych.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od KRAWGORS S.C. Bartosz Śpiewak, Agnieszka Śpiewak cyklicznego Newslettera zawierającego informacje handlowe na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.