RÓŻNOKOLOROWE TAŚMY RYPSOWE – CZYM SĄ I DO CZEGO SĄ UŻYWANE

Dostępna w sklepach krawieckich taśma rypsowa to wyjątkowy produkt znajdujący bardzo szerokie zastosowanie w krawiectwie, w przemyśle meblarskim, a nawet w marketingu. Jest ona wykonywana z przędzy poliestrowej w bardzo zróżnicowanej kolorystyce. Jej grubość może wynosić od 0,5 do 1 milimetra, a także różnić się stopniem wytrzymałości. W poniższym tekście postaramy się przybliżyć, co wyróżnia tę niezwykłą taśmę od innych oraz w jakich celach można ją wykorzystać.

Charakterystyka taśm rypsowych 

Taśmy rypsowe to rodzaj tkanych taśm nośnych, które cieszą się szczególną popularnością w krawiectwie i nie tylko. To, co je wyróżnia to ich ciekawa, prążkowana faktura, choć występują one także w nieco bardziej wygładzanych wariantach. Taśmy rypsowe są wytwarzane w pełni z syntetycznych włókien, co pozwala na niemal nieskończone możliwości w kwestii kolorystyki oraz zdobień na nich umieszczanych.

W ofertach sklepów z dodatkami krawieckimi dostępne są taśmy w różnych szerokościach i długościach, a nawet takie posiadające dodatkowe zdobienia jak np.: kolorowe frędzle lub paseczki. Taśmy rypsowe dzieli się na te spełniające funkcje użytkowe oraz te, które służą przede wszystkim jako element ozdobny. Ich wytrzymałość oraz trwałość zdobyły uznanie przed producentów bardzo wielu branż sprawiając, że są one wykorzystywane także poza pracowniami krawieckimi.

Kiedy się ich używa 

Właściwości taśm rypsowych są wykorzystywane w procesie obszywania odzieży lub mebli, tworzenia uchwytów do toreb, a także wszywania lampasów. Często występują one jako sznurówki lub taśmy wieszakowe. Ich ozdobny charakter jest chętnie eksploatowany przez producentów pudełek prezentowych, kartek okolicznościowych, ozdób świątecznych oraz zakładek do książek. Kolorowe taśmy rypsowe należą także do produktów z kategorii „must have” dla osób zajmujących się rękodziełem.

Niezliczona ilość kolorów i wzorów tych taśm sprawiła, że są one także często wykorzystywane przez florystów jako dodatkowy element w kompozycjach kwiatowych. Z kolei, możliwość nadrukowania na taśmie rypsowej dowolnie wybranego motywu, napisu lub loga pozwoliło na używanie ich także w celach marketingowych np.: do tworzenia gadżetów reklamowych. Co ciekawe, zazwyczaj to właśnie z tego rodzaju taśm tkanych są produkowane odznaczenia państwowe lub taśmy medalowe.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania