Niesforne troczki

Wiele producentów odzieży wykańcza swoje produkty różnego rodzaju troczkami. Najczęściej są to troczki przy bluzach i spódnicach. Wydawać by się mogło, że troczki to po prostu zwykłe sznurki, którym nie należy poświęcać większej uwagi. Jednak jak w większości zagadnień branży odzieżowej – to właśnie detale decydują o tym, czy dany producent odniesie sukces na rynku, czy nie.

Kolor ma znaczenie

Nawet najpiękniejszą bluzę wykonaną z dobrej jakości materiału można oszpecić jeśli wybierze się do niej niepasujący sznurek i niepasujące końcówki do sznurków. Zarówno sam sznurek jak i końcówki powinny pasować kolorystycznie i stylistycznie od całości. Troczki od kaptura bluzy wiszą luźno na wysokości piersi osoby noszącej bluzę, można więc powiedzieć, że są w jej centralnym punkcie. Chociaż wydawać się mogą małe i niepozorne, maja ogromny wpływ na to, jakie wrażenie robi ubiór. Dlatego też producenci ubrań, w których pojawią się troczki powinni dobrze przemyśleć ich kształt i kolor, aby nie zniechęcić do danego towaru potencjalnych kupców.

Zadania specjalne

A może by tak zignorować końcówki do sznurków, i zostawić sam sznurek zakończony supełkami? Nie byłoby w tedy problemu z doborem kolorystki. Nie jest to jednak dobry pomysł. Końcówki do sznurków pełnią kilka zadań specjalnych. Przede wszystkim dbają o to, aby sznurek nie wciągnął się do ściągacza. Przeważnie są większe, niż jego otwory. Każdy komu choć raz przyszło przeciągać sznurek z powrotem na swoje miejsce przy pomocy agrafki wie, jakie może to być frustrujące. Po drugie końcówki do sznurka ukrywają nieestetyczne supełki na jego końcach. Najczęściej supełków nie można zlikwidować. Dzięki nim sznurek nie zaczyna się pruć. Dobrej jakości końcówki do sznurków lekko je dociążają. Dzięki temu przy lekkich podmuchach wiatru troczki zostają na swoim miejscu, zamiast dać się zawiewać osobie noszącej bluzę prosto w nos czy do buzi. Kolejną ich zaletą jest to, że ładne modele końcówek do sznurków mogą wręcz być wspaniałą ozdobą bluzy i jej świetnym wykończeniem.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania