Napy magnetyczne a ułatwienie zamykania

Wiele producentów odzieży czy akcesoriów decyduje się wykończenie ich zapięciami napowymi. Chociaż zapięcie nap nie wydaje się niczym trudnym, może być jeszcze łatwiejsze. Wystarczy zamiast zwykłych nap zamocować w produkcie napy magnetyczne. Czy rzeczywiście są łatwiejsze w obsłudze niż zwykłe napy?

Napy magnetyczne, czyli co?

Napy magnetyczne to najprościej mówiąc: połączenie zwykłej napy i magnesu. Zapinają się dokładnie tak, jak zwykłe napy – trzpień jednej części napy musi wcisnąć się w dziurkę w drugiej części. Czasami jest to problematyczne. Najczęściej ciężko trafić jednym elementem w drugi gdy nam się śpieszy. Jak na złość, wcelowanie wydaje się wtedy niemożliwe. Dlatego właśnie wymyślono napy magnetyczne. Obie części po prostu przyciągają się do siebie i aby zapiąć jakiś element odzieży lub okładkę jakiegoś akcesorium, po prostu wystarczy docisnąć napę. Wiele pań zna ten prosty wynalazek z damskich torebek. W wielu modelach obie ściany torebki nie są połączone suwakiem, ale właśnie magnetyczną napą, którą należy lekko docisnąć.

Zastosowanie

Napy magnetyczne stosuje się częściej w produkcji różnego rodzaju akcesoriów niż przy produkcji odzieży. Przykładem mogą być wyżej wymienione torebki. Jednak magnetyczne napy nie są tylko nabijane w ścianach torebek. W niektórych modelach tylna ściana torebki przedłużona jest tak, że zachodzi na przednią. Wtedy również powstała „klapa” najczęściej posiada zapięcie właśnie w postaci napy magnetycznej. Ten typ napy często wykorzystuje się również w produkcji różnego rodzaju okładek kalendarzy czy organizerów. Ponieważ często wsadzamy w nie dodatkowe karteczki, producenci pomyśleli, że zapięcie w postaci szlufki z napą zapobiegnie ich wypadaniu, gdy będziemy wyjmować kalendarz z torby. Napa magnetyczna jest też często spotykana w pokrowcach-okładkach na smartfony. Po skorzystaniu z telefonu najczęściej chcemy zamknąć etui szybko, w ogóle na nie nie patrząc. Magnetyczna napa zamyka się praktycznie sama i umożliwia nam ten gest.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od KRAWGORS S.C. Bartosz Śpiewak, Agnieszka Śpiewak cyklicznego Newslettera zawierającego informacje handlowe na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.