Napy magnetyczne a ułatwienie zamykania

Wiele producentów odzieży czy akcesoriów decyduje się wykończenie ich zapięciami napowymi. Chociaż zapięcie nap nie wydaje się niczym trudnym, może być jeszcze łatwiejsze. Wystarczy zamiast zwykłych nap zamocować w produkcie napy magnetyczne. Czy rzeczywiście są łatwiejsze w obsłudze niż zwykłe napy?

Napy magnetyczne, czyli co?

Napy magnetyczne to najprościej mówiąc: połączenie zwykłej napy i magnesu. Zapinają się dokładnie tak, jak zwykłe napy – trzpień jednej części napy musi wcisnąć się w dziurkę w drugiej części. Czasami jest to problematyczne. Najczęściej ciężko trafić jednym elementem w drugi gdy nam się śpieszy. Jak na złość, wcelowanie wydaje się wtedy niemożliwe. Dlatego właśnie wymyślono napy magnetyczne. Obie części po prostu przyciągają się do siebie i aby zapiąć jakiś element odzieży lub okładkę jakiegoś akcesorium, po prostu wystarczy docisnąć napę. Wiele pań zna ten prosty wynalazek z damskich torebek. W wielu modelach obie ściany torebki nie są połączone suwakiem, ale właśnie magnetyczną napą, którą należy lekko docisnąć.

Zastosowanie

Napy magnetyczne stosuje się częściej w produkcji różnego rodzaju akcesoriów niż przy produkcji odzieży. Przykładem mogą być wyżej wymienione torebki. Jednak magnetyczne napy nie są tylko nabijane w ścianach torebek. W niektórych modelach tylna ściana torebki przedłużona jest tak, że zachodzi na przednią. Wtedy również powstała „klapa” najczęściej posiada zapięcie właśnie w postaci napy magnetycznej. Ten typ napy często wykorzystuje się również w produkcji różnego rodzaju okładek kalendarzy czy organizerów. Ponieważ często wsadzamy w nie dodatkowe karteczki, producenci pomyśleli, że zapięcie w postaci szlufki z napą zapobiegnie ich wypadaniu, gdy będziemy wyjmować kalendarz z torby. Napa magnetyczna jest też często spotykana w pokrowcach-okładkach na smartfony. Po skorzystaniu z telefonu najczęściej chcemy zamknąć etui szybko, w ogóle na nie nie patrząc. Magnetyczna napa zamyka się praktycznie sama i umożliwia nam ten gest.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania