Nabijanie plastikowych nap

Napy plastikowe są bardzo często spotykanym elementem ubrań. Kupując odzież wyposażoną w napy, przeważnie otrzymujemy zapasową parę. Tylko jak ją zmienić, kiedy nam odpadnie? Możemy to zrobić samodzielnie albo skorzystać z pomocy specjalisty. Różnorodny wybór kolorów i rozmiarów nap plastikowych oferują sklepy pasmanteryjne. Nie są sprzedawane pojedynczo, lecz w kompletach, ale za to mają bardzo niską cenę.

Samodzielny montaż

Napy plastikowe można w łatwy sposób zamontować samodzielnie. Wystarczy mieć zakupione odpowiednie napy i sprzęt. Są dwie metody samodzielnego montażu – łatwy i bardziej skomplikowany. Pierwszy jest dosyć prosty, gdyż wystarczy mieć napownicę ręczną do plastikowych nap. Sprawdza się doskonale i nie wymaga użycia dużej siły. Każda osoba poradzi sobie z wymianą tej części. W zestawie przeważnie znajdują się przydatne elementy jak śrubokręt, czy różnej wielkości nabijaki. W drugiej metodzie wykorzystuje się dziurkacz, dłutko i młotek. Najpierw robi się otwór w materiale, a następnie nakłada się napę, dociska dłutkiem pod kątem 90 stopni i uderza kilka razy młotkiem. Wiedza, w jaki sposób samodzielnie wymienić lub zamontować napy plastikowe jest niezbędna dla każdego, kto szyje w domu.

Krawcowa czy szewc?

W ulubionym sweterku lub koszuli popsuła się napa. Jak ten problem rozwiązać, by móc jeszcze zakładać te ubrania? Jeśli samodzielna wymiana nie wchodzi w grę, do kogo należy się udać? Pierwsza myśl to krawcowa. Tylko czy ma odpowiedni sprzęt, by usunąć starą napę i zainstalować nową? Otóż zdarza się, że nie, gdyż jest to praca bardziej kaletnicza. Należy wtedy spróbować szczęścia u szewca, być może on wymieni naszą napę. Będziemy mieć wówczas pewność, że otrzymamy profesjonalną pomoc i szybko rozwiążemy problem. Koszt takiej usługi jest bardzo niski. Wynosi maksymalnie do 10 zł. Napy plastikowe są najczęściej spotykane w dziecięcych ubraniach, więc młode mamy mogą się zastanowić nad zakupem własnej napownicy. Wówczas czas poświęcony na wizytę u szewca, mogą spożytkować inaczej.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania