Nabijanie plastikowych nap

Napy plastikowe są bardzo często spotykanym elementem ubrań. Kupując odzież wyposażoną w napy, przeważnie otrzymujemy zapasową parę. Tylko jak ją zmienić, kiedy nam odpadnie? Możemy to zrobić samodzielnie albo skorzystać z pomocy specjalisty. Różnorodny wybór kolorów i rozmiarów nap plastikowych oferują sklepy pasmanteryjne. Nie są sprzedawane pojedynczo, lecz w kompletach, ale za to mają bardzo niską cenę.

Samodzielny montaż

Napy plastikowe można w łatwy sposób zamontować samodzielnie. Wystarczy mieć zakupione odpowiednie napy i sprzęt. Są dwie metody samodzielnego montażu – łatwy i bardziej skomplikowany. Pierwszy jest dosyć prosty, gdyż wystarczy mieć napownicę ręczną do plastikowych nap. Sprawdza się doskonale i nie wymaga użycia dużej siły. Każda osoba poradzi sobie z wymianą tej części. W zestawie przeważnie znajdują się przydatne elementy jak śrubokręt, czy różnej wielkości nabijaki. W drugiej metodzie wykorzystuje się dziurkacz, dłutko i młotek. Najpierw robi się otwór w materiale, a następnie nakłada się napę, dociska dłutkiem pod kątem 90 stopni i uderza kilka razy młotkiem. Wiedza, w jaki sposób samodzielnie wymienić lub zamontować napy plastikowe jest niezbędna dla każdego, kto szyje w domu.

Krawcowa czy szewc?

W ulubionym sweterku lub koszuli popsuła się napa. Jak ten problem rozwiązać, by móc jeszcze zakładać te ubrania? Jeśli samodzielna wymiana nie wchodzi w grę, do kogo należy się udać? Pierwsza myśl to krawcowa. Tylko czy ma odpowiedni sprzęt, by usunąć starą napę i zainstalować nową? Otóż zdarza się, że nie, gdyż jest to praca bardziej kaletnicza. Należy wtedy spróbować szczęścia u szewca, być może on wymieni naszą napę. Będziemy mieć wówczas pewność, że otrzymamy profesjonalną pomoc i szybko rozwiążemy problem. Koszt takiej usługi jest bardzo niski. Wynosi maksymalnie do 10 zł. Napy plastikowe są najczęściej spotykane w dziecięcych ubraniach, więc młode mamy mogą się zastanowić nad zakupem własnej napownicy. Wówczas czas poświęcony na wizytę u szewca, mogą spożytkować inaczej.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od KRAWGORS S.C. Bartosz Śpiewak, Agnieszka Śpiewak cyklicznego Newslettera zawierającego informacje handlowe na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.