Jakie guziki pasują do jeansów?

Jeans to ponadczasowy materiał, który raczej nigdy nie wyjdzie z mody. Jeansowe spodnie znajdują się w szafie każdego – mężczyzn, kobiet, nastolatków i dzieci. Są uniwersalne i chętnie noszone zarówno na co dzień, jak i od święta. Oprócz tego z jeansu powstaje też wiele innych części garderoby, w tym m.in. kurtki, koszule czy kamizelki. Istotnym elementem tego rodzaju wyrobów są guziki, które spełniają nie tylko funkcje praktyczne, ale i dekoracyjne. Ze względu na specyfikę materiału, trzeba wiedzieć, jaki rodzaj guzika wybrać, aby spełnił on swoje zadanie. Kilka wskazówek na ten temat w dalszej części naszego wpisu.

Guziki do jeansów – jakie wybrać?

Początkowo jeansy wykorzystywane były głównie jako spodnie robocze. Obecnie możliwości ich zastosowania są znacznie szersze. Nadal jednak cenione są za wytrzymałość, funkcjonalność i ponadczasowość.

Wybierając dodatki do jeansu, w tym przede wszystkim guziki, trzeba uwzględnić właściwości tego materiału, który jest dość gruby, sztywny i odporny na rozdarcia. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się przede wszystkim guziki metalowe, które sprostają oczekiwaniom użytkowników. Są znacznie bardziej wytrzymałe od guzików wykonanych z innych tworzyw, w tym m.in. plastiku. Zapewniają też łatwiejszy montaż, gdyż zamiast standardowych dziurek wyposażone są w specjalne „nóżki” ułatwiające mocowanie do ubrania.

Warto też zwrócić uwagę na walory wizualne guzików metalowych. Metal doskonale pasuje do jeansu. W ofercie naszej firmy dostępne są różne rodzaje guzików, w tym zarówno gładkie, jak i bogato zdobione, a także obrotowe, stacjonarne i z otworem. Występują w szerokiej gamie kolorów, dlatego też z łatwością można dobrać takie elementy, które idealnie będą pasować do stylistyki ubrania.

Podsumowując: guziki metalowe to najlepszy wybór dla spodni jeansowych zarówno ze względów praktycznych (wytrzymałość, łatwość montażu, trwałość), jak i estetycznych. Znajdziesz je w szerokiej ofercie naszego sklepu wraz z innymi dodatkami krawieckimi. Zapraszamy!

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od KRAWGORS S.C. Bartosz Śpiewak, Agnieszka Śpiewak cyklicznego Newslettera zawierającego informacje handlowe na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.