Jak przyszyć guzik dzięki stopce do przyszywania?

Przyszywanie guzików kojarzy ci się z mozolną pracą, która pomimo usilnych starań nie zawsze daje satysfakcjonujące efekty? W takim razie koniecznie musisz poznać stopkę do przyszywania guzików. To niewielkie akcesorium, które znacznie ułatwia szycie.

Czym jest stopka do przyszywania guzików?

Guziki na stopce są nie tylko funkcjonalnym zapięciem, ale również ciekawym dodatkiem, który może odmienić wygląd realizowanego projektu. Czasami jednak pojawiają się problemy z ich szybkim i precyzyjnym przyszyciem. Wówczas na ratunek przychodzi stopka do przyszywania guzików. Dzięki niej nawet najmniejszy element będzie dobrze zamocowany i idealnie dopasowany.

Najważniejszą funkcją stopki jest przytrzymywanie guzika w jednym miejscu w trakcie szycia. Wyposażona jest w specjalną antypoślizgową nakładkę, która posiada od spodu dodatkowe wypustki. W ten sposób stopka, a wraz z nią guzik, pozostają w wyznaczonym miejscu nieruchomo.

Należy przy tym dodać, że stopka umożliwia przyszywanie guzików z dziurkami. Nie nadaje się do mocowania guzików na słupku.

Jak używać stopki do przyszywania guzików?

Nawet jeśli do tej pory przyszywanie guzików było dla ciebie zadaniem prostym, to za sprawą niewielkiej stopki będziesz to robić ekspresowo. Jest to akcesorium krawieckie bardzo łatwe w zastosowaniu. Pasuje do maszyn z chwytaczem rotacyjnym. Stopka powinna być zamocowana zarówno z tyłu uchwytu, jak i na uchwycie szybkomocującym poprzez klasyczny zatrzask. Dzięki temu będzie ona stabilnie przytrzymywać guzik podczas przyszywania. Na początku czynność mocowania stopki może wydawać się trudna, jednak wystarczy kilka razy spróbować, aby proces ten przebiegał bezproblemowo. Pamiętaj jednak, że przed rozpoczęciem montażu musisz opuścić ząbki transportera! Jeśli o tym zapomnisz, przy przyszywaniu guzika złamiesz igłę. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do uszkodzenia maszyny.

Dzięki niewielkiej stopce szybko, precyzyjnie i bez zbędnego wysiłku przyszyjesz guziki — zarówno te z dwoma, jak i czterema dziurkami.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania